Новости

Блог/Новости на клубот

Викедндов 3 коло на Супер младинската лига

Утре задутре продолжуваат натпреварите во Супер младинската лига во сите конкуренции.

Утре од 10,30(помлади пионери) и 12,30(пионери) на теренот со вештачка трева на програмата се мечевите на генерациите 2003 и 2002-ра на Победа и Брегалница. Во недела пак од 14 и 16 часот во Штип ќе се играат дуелите на кадетите и младинците на Брегалница и Победа.

В недела од 10 и од 12 часот на стадионот со вештачка трева на програмата се натпреварите од 3-тото коло на Регионалната Пелагониско-Езерска лига за помлади петлиња(2005) и петлиња2004-та) на Победа и Јан Тим(екс Фљамуртари).

Остави одговор