НОВОСТИ

Блог на ФК Победа

Ветераните на Пелистер и Победа одиграа ревијален меч во чeст на легендарниот Мате Шундовски

Ветераните на Пелистер и Победа попладнерво на стадионот под Тумбе кафе во Битола одиграа прекрасна ревија во чест на легендарниот навивач Мате Шундовски(1936-2006). Натпреварот заврши...
Read More

ИН МЕМОРИАМ Благој Истатов 1947-2018

Денеска е тажен ден за македонскиот фудбал, поради смртта на легендарнот голман во историјата на нашиот фудбал, Благој Истатов. Легендарниот македонски голман по долга болест...
Read More